11 mei 2023

Allgrounders werken aan ‘missing link’ voor fietsers in Oudsbergen

Een allgrounders-team van Hoogmartens is begin dit jaar gestart met de aanleg van fietspaden, gescheiden riolering en een nieuw wegdek op de Wijshagerkiezel in de Limburgse gemeente Oudsbergen. Het gaat om een behoorlijk grote opdracht die afgerond moet zijn tegen het bouwverlof van 2023.

Patrick Geelen is hoofd van de technische dienst in Oudsbergen en onderstreept het belang van de werken op één van de centrale assen van de gemeente. “Als je een kaart van de regio bekijkt, zal je merken dat de Wijshagerkiezel een ‘missing link’ was in het Bovenlokaal Functioneel Fietsroutenetwerk dat, over de gemeentegrenzen heen, woonkernen en attractiepolen met elkaar verbindt. Concreet spreken we over de verbinding tussen onze gemeente en Bree. In samenwerking met de provincie Limburg wordt dit ontbrekende stuk nu ingevuld, wat uiteraard een enorme verbetering zal zijn zowel voor het recreatief als voor het functioneel fietsverkeer. Voorafgaand aan de aanleg van de fietspaden en een veilige fietsoversteekplaats, wordt ook de riolering op de Wijshagerkiezel en het wegdek vernieuwd.”

Hinder beperken voor de bewoners

De projectleiding voor deze opdracht is bij Hoogmartens in handen van Dirk Dignef. “De Wijshagerkiezel is een werf van ongeveer 1,5 kilometer, een vrij groot project dus”, legt Dirk uit. “We zijn klaar met het leggen van een gescheiden rioleringsstelsel van zo’n 600 meter, dat afvalwater en regenwater apart opvangt en afvoert. Tot nu toe is alles goed verlopen en zitten we op schema, ondanks het feit dat maart een zware maand was met slecht weer en veel regen. We starten nu met de wegeniswerken: een nieuw wegdek op de plaats waar de riolering werd aangelegd, fietspaden aan beide kanten van de weg en een beveiligde fietsoversteekplaats. Algemeen kunnen we stellen dat het over werken gaat waar de firma Hoogmartens zeer vertrouwd mee is. Het is eigenlijk standaardwerk dat geen speciale technieken vereist, maar de uitdaging zit in de omgeving van de werken. De Wijshagerkiezel is een belangrijke toegangsweg die tijdens de volledige duur van de werken, die toch al gauw zes maanden zullen duren, toegankelijk moet blijven. We hebben er samen met de gemeente maximaal op ingezet om de hinder voor de bewoners zo beperkt mogelijk te houden. En tot op heden is dat aardig gelukt.”

Proactief meedenken: een handelsmerk van Hoogmartens

Patrick Geelen spreekt zich positief uit over de samenwerking met Hoogmartens en kijkt hierbij ook in de eerste plaats naar de manier waarop de impact op de omgeving wordt beperkt. “Voor ons als gemeente is een werk geslaagd als we geen telefoons krijgen van de bewoners”, vat Patrick de situatie samen. “Uiteraard is het belangrijk dat het werk perfect en binnen de voorziene tijd wordt opgeleverd. Maar cru gesteld hebben we er geen moeite mee als een opdracht twee weken later klaar is dan gepland, als daar tegenover staat dat we geen klachten krijgen van de omgeving. Het is enorm belangrijk dat mensen tijdens de werken zonder probleem in en uit hun huis raken, dat de postbode geen hinder ondervindt, dat de pakjesbezorger er nog door kan, enz. Tot nu toe loopt dat allemaal prima, dankzij de goede samenwerking tussen de medewerkers van de gemeente en de mensen van Hoogmartens. Wij hebben wekelijks een werfvergadering waarop de voortgang van de werken besproken wordt. Als er al eens een probleem opduikt, wordt dat tijdens dat overleg vastgepakt én onmiddellijk opgelost.”

Een professionele werkvoorbereiding en proactief meedenken blijken ook bij deze opdracht essentieel. Dirk Dignef: “Een gedetailleerde voorbereiding en meedenken zijn niet voor niets een handelsmerk van Hoogmartens. Deze aanpak is ons ook hier al goed van pas gekomen, bijvoorbeeld bij het leggen van de riolering. Er was op verschillende plaatsen een probleem om de leidingen van de woningen aan te sluiten op het nieuwe rioleringsstelsel. Wij hebben dit vastgesteld, gezocht naar oplossingen en deze ook daadwerkelijk uitgevoerd. Ik mag zonder overdrijven stellen dat onze mensen zich hier echt onderscheiden hebben.”

Het laatste woord is aan Marco Goossens, burgemeester van Oudsbergen: “De aanleg van nieuwe fietspaden staat in onze gemeente hoog op de agenda. Bij infrastructuurwerken is een goede verstandhouding tussen aannemer, eigen diensten en de omwonenden essentieel. Dat is hier zeker het geval. Totaalpartner Hoogmartens heeft intussen de laatste rechte lijn ingezet en we hebben alle vertrouwen in een kwalitatieve oplevering. Trouwens altijd fijn om dit te kunnen doen met een ondernemer uit de eigen gemeente.”

Meer nieuws

Terug naar overzicht
CONTACT

Heeft u een vraag voor Hoogmartens?

Wij maken gebruik van cookies of gelijkaardige technologieën (bv. pixels of sociale media plug-ins) om o.a. uw gebruikservaring op onze website zo optimaal mogelijk te maken. Daarnaast wensen wij analyserende en marketing cookies te gebruiken om uw websitebezoek persoonlijker te maken, gerichte advertenties naar u te verzenden en om ons meer inzicht te geven in uw gebruik van onze website.

Gaat u ermee akkoord dat we cookies gebruiken voor een optimale websitebeleving, opdat wij onze website kunnen verbeteren en om u te kunnen verrassen met advertenties? Bevestig dan met "OK".

Wenst u daarentegen specifieke voorkeuren in te stellen voor verschillende soorten cookies? Dat kan via onze cookie policy. Wenst u meer uitleg over ons gebruik van cookies of hoe u cookies kan verwijderen? Lees dan onze cookie policy.